Запуск онлайн системи Прозорро.Продажі став одним з найуспішніших державних заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією. За останні чотири роки через акредитовані майданчики платформи було проведено кілька десятків тисяч угод з купівлі продажу приватного та державного майна. Відкритість, доступність та простота використання незмінно викликають інтерес й сприяють підвищенню довіри до Прозорро з боку громадськості.

Торгівля на майданчиках Прозорро

З лютого 2020 року на майданчиках системи Прозорро.Продажі стартував  активний продаж лісу. Масштабне реформування сектора лісозаготівлі показало, що влада має намір налагодити чітку роботу зі стратегічним ресурсом України, яким є деревина, та вивести лісовий ринок з тіні, прибравши з нього відверто кримінальні, шахрайські й корупційні схеми.

Розвиток та вдосконалення якості роботи Prozorro виконується за наступними напрямками:

  • Для замовників (покупців) електронні майданчики системи пропонують максимально вигідні та комфортні умови співпраці.
  • Боротьба з корупційними схемами у сфері продажу державного та приватного майна. Для успішного вирішення даного питання реалізований вільний доступ приватного бізнесу й громадськості до інформації про торги та учасників.

Важливою перевагою системи Прозорро.Продажі є той факт, що в її склад входить велика кількість електронних майданчиків, що дозволяє залучити до проведення аукціонів максимально можливу аудиторію зацікавлених осіб. Зокрема, як тільки відомості про продаж лісу одним з лісозаготівельних підприємств України додаються в головну базу системи, вони автоматично дублюються на всіх акредитованих майданчиках.

Переваги для покупців деревини

Для покупців застосування можливостей системи Prozorro має такі переваги:

  • прозорість та юридична чистота угод, що дозволяє виключити в майбутньому непередбачені витрати, наприклад, пов’язані з оскарженням результатів торгів третіми особами;
  • оптимізація витрат – продаж лісу здійснюється по об’єктивним ринковим цінам;
  • взяти участь в торгах може абсолютно будь-яка особа – громадяни або приватні компанії.

За оцінками аналітиків переклад продажу лісових ресурсів в цифровий простір, є не менш вигідним і для самої держави, яка отримує можливість більш ретельно контролювати вирубку лісу і податкові відрахування спеціалізованих лісозаготівельних підприємств. Більше інформації про аукціони з продажу деревини за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kuplyu-brus-suhostij-na-elektronnh-auktsionah-prozorroprodazhi/.