Щорічно федеральні уряди, уряди областей і місцевих органів влади запрошують приватний сектор подавати конкурсні заявки на поставку товарів і послуг. Запити на державні тендери залучають малий, середній і великий бізнес в широкому спектрі секторів – від канцелярських товарів до великих будівельних проектів.

Тендерні процеси в державному секторі мають багато спільних елементів. Нижче наводиться огляд основних кроків, які повинно зробити для підготовки тендеру.

Реєстрація

Потрібно дотримуватися інструкцій у тендерній документації, щоб зареєструвати свою зацікавленість в закупівельному агентстві. Цей важливий крок допоможе тримати себе у курсі будь-яких інформаційних сесій про тендери.

Відвідування тендерних інформаційних сесій

Якщо була реєстрація через Прозорро, варто слідкувати за оновленнями сайту про тендер.

Варто дивитися будь-яку запропоновану тендерну інформаційну сесію. Це цінна можливість задати питання і зв’язатися з агентством. Вона також може дати можливість зустрітися з потенційними субпідрядниками або налагодити контакти, які могли б брати участь у консорціумі. Урядові установи також зазвичай не зобов’язані надавати копії інформації, презентацій і т.д., які можуть бути представлені на інформаційному засіданні. Ознайомитися із законами та правилами Прозорро можна на сайті https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/tender-na-prybyrannia-v-systemi-prozorro.

Розробка власної стратегії реагування на тендер

Якщо береться участь в тендері з високою вартістю, варто ретельно спланувати тендер і врахувати вимоги і задіяні ресурси. Наприклад, можна запитати себе:

  • Скільки буде коштувати підготовка тендера?
  • Яку інформацію потрібно зібрати?
  • Які ресурси знадобляться для виконання контракту?
  • Хто керуватиме тендерним проектом?
  • Як буде плануватися робоче навантаження, розподілятися необхідна робота, хто буде призначати зустрічі?
  • Хто конкуренти і які шанси на перемогу?
  • Який план по маркетингу продуктів і послуг, просуванню бізнесу?

Перегляд недавно укладених контрактів

Якщо незрозумілі будь-які вимоги в тендерному запиті, варто зв’язатися з координатором тендера для отримання роз’яснень. Крім того, можна переглянути раніше укладені контракти за допомогою «Довідника контрактів Квінсленда». Детальна інформація про недавні державні контракти на суму понад 10 000 доларів США наводиться на сайтах тендерів.