Відповідно до законопроекту, той, що регулює зміни до законів та актів української держави щодо циклу сільськогосподарських угідь. Виховна Рада ухвалила рішення щодо реалізації, а саме, починаючи з 2021 року 1 липня розпочати проведення офіційних аукціонів земельних ділянок. Що вони мали на увазі і як буде відбуватися процес торгівлі земельними ділянками в майбутньому?

Український сайт УУБ на Prozorro.Sale

В Україні постійно піднімалося питання продажу сільськогосподарських територій. У свою чергу, питання полягало не в тому, кому продавати, а хто їх купуватиме, а головне питання стосувалося протидії корупції, яка постійно присутня у продажу земельних ділянок. Україна є великою державою у продажу та розвитку сільськогосподарської продукції. Тому питання корупційного правила настільки важливі, щоб не було корупції, а всі операції здійснювалися гладко та прозоро.

У реальному часі 43 мільйони гектарів землі вважаються земельними ділянками. 10,4 мільйони гектарів відведено для української держави, решта займають сільськогосподарські території орендарів, фермерів та власників земель. Їх кількість становить близько 25 млн. осіб, що становить величезну частину населення України. Отже, для всіх продавців та клієнтів буде важливо, щоб операції купівлі-продажу відбувалися прозоро, доступно та без корупції. У свою чергу, корупційні дії третіх організацій, які за мізерні гроші придбали значні для землі джерела, були відзначені більш уважно.

Prozorro.Sale – ефективна платформа в Інтернеті, де відбуватимуться всі юридичні операції з купівлі -продажу земельних ділянок. Крім того, кожен учасник зможе ознайомитися з інформацією про власника чи власника сільськогосподарської ділянки. Істотною відмінною рисою українського аукціону є зростання конкурентоспроможних цінових категорій на кожну ділянку землі. 

Електронні платформи Prozorro здійснюватимуться на офіційній українській універсальній біржі. Основною перевагою торгівлі в Інтернеті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-auktsiony-osoblyvosti-protsedury-na-prozorroprodazhi/ є те, що кожен, хто хоче мати можливість стати учасником плану. Крім того, у 2024 році пересічні громадяни зможуть долучитися до процесу купівлі та продажу юридичних осіб. Для них буде невелика умова –своєчасна реєстрація на одному з 44 сайтів в електронному форматі.